DEV-LİS YENİLMEZ BİR KALEDİR, AŞILMAZ!

Orada Seçili galeri veya galeri silindi.

oyg

 

“Varsın bütün oklar üzerimize yağsın biz doğru gördüğümüz yolda sonuna kadar yürüyeceğiz!” demişti yoldaş Mahir 45 sene önce.
45 seneden bugüne iklimler değişti, iktidarlar değişti, kuşaklar değişti, fakat biz değişmedik!
Necdet Adalı, Jale Yeşilnil, Levent Özyörük, Aynur Sertbudak’lardan bize kalan bağlılık, kararlılık, cesaret ve inançla hız kesmeden yürüyoruz.
Bu ülkenin kanlı ve zalim iktidarı da hız kesmeden yıllardır olduğu gibi kendisine muhalif olan herkesi infazlarla, asit kuyularıyla, işkencelerle, sokakta biber gazı ve tomasıyla katlediyor, yıldırıma politikalarıyla, tehtitlerle insanları korkutmaya çalışıyor.
Bu ülkenin tarihi, zalimlerin yaptığı infazların, katliamların ve buna karşı devrimci iradenin ser veren ama sır vermeyen muazzam direnişleriyle doludur.
Ve bu tarih hala devam etmektedir.
Sizin 13 Mayıs’ta Dev-Lis’lilerin ailelerini arayıp, onları “çocuklarınız terör kampında” diye uyarıp, tehtit etmeniz ve bizim de buna karşı öreceğimiz eşitlik, adalet ve özgürlük mücadelemiz, demokratik lise kavgamız bu tarihin hala devam ettiğini göstermektedir.
“AİLELERİMİZİ ARAMAKTAN VAZGEÇİN”
13 Mayıs günü Ankara’da TEM Polislerince 4 Dev-Lis’li arkadaşımızın aileleri aranmış, hiçbir gerçekliği ve doğruluğu bulunmayan iktidarın zihniyetini ortaya koyan sözler edilmiş, “çocuklarınızı oradan kurtarın, yoksa kötü olur” diye tehditler edilmiş ve Emniyet’e çağırılmışlardır.
Tüm bunların amacını biliyoruz, yenilmeyen ve aşılmayan kale olan DEV-LİS’i ve bu kalenin içinde dolanan insanlık için onurlu, adil, eşit bir hayatı savunan hayaleti durdurmaktır. Ama buna kalkışmayın, kalenin surlarından akan öfke ve güç sizi ezer geçer!
“DEMOKRATİK LİSE KAVGAMIZ DURMAYACAK”
Devrimci Liseliler 47 yıllık tarihi boyunca bu ülkenin dört bir yanında liselilerin eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim talebinin savunucusu ve örgütleyicisi, liselerde öğrencilere yönelen her türlü şiddete baskıya karşı bir set, cinsiyetçi, militarist, şovenist ve anti-bilimsel eğitime karşı lise koridorlarında dolaşan bir hayalet olmuştur. Buna karşın gözaltılarınız, tutuklamalarınızla birlikte hiçbir saldırı bizi durduramadı.
Mücadelemizin, taleplerimizin liseliler ve halkın içerisinde ki meşruiyeti “Demokratik Lise Kavgamızı” katlayarak büyütecektir.

“ONUR ve GURUR DUYUN”
Bizler genç yaşlarımızda bu ülkenin topraklarınında kol gezen adaletsizliğe, baskıya, sömürüye, zulme karşı susmak, duyarsız kalmak yerine vicdani ve insani sorumluluğumuz gereği eşitlik, adalet, özgürlük diyerek, çocukların her gün gülerek uyanacağı, işçilerin emekçilerin sömürüsüz ve insanca yaşayacağı, annelerin ağlamayacağı, savaşın, yoksulluluğun olmayacağı bir hayatı ve yaşamı kurmaya çalışıyoruz.
Hayatlarımızı boş heveslerle değil, insanca bir amaç uğruna yaşayarak geçirmek yanlış mıdır?
Daha doğru düşünmek, daha doğru öğrenmeye ve yaşamaya çalışmak suç mudur?
Ailelerimiz Dev-Lis’li çocuklarıyla onur ve gurur duymalıdır. Dev-Lis’liler sokak köşelerinde bu sistemin dayattığı uyuşturucuya, çetelere ve böyle şekillenen hayatlara teslim olmak yerine, yeni ve doğru bir hayatı kurmak için sorumluluk duygusuyla yaşamayı tercih ediyor.
Onların baskıları sizleri korkutmak, sindirmek içindir. Bu ülkenin iktidarı onların gerçekliğini ve doğruluğunu ortaya koymaktadır.

Tekrar söylüyoruz. Yapılan hiçbir şey işe yaramayacak. Biz doğru yoldan sapmayacak, korkmadan, yılmadan mücadelemize devam edeceğiz. Bu da size dert olsun!
“Onların bugün büyük görünen güçleri ve imkanları bizlere vız gelir.
Onlar bir avuç biz ise milyonlarız. Kaybedeceğimiz hiçbir şey yoktur ama kazanacağımız koca bir dünya vardır!”

YAŞASIN DEVRİMCİ LİSELİLER DEV-LİS!
YAŞASIN DEMOKRATİK LİSE KAVGAMIZ!

Benzer yazılar