Şişli Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Direniyor !

gggd 15 yıllık iktidarı boyunca rant elde edebilmek için bütün doğal çevreye saldıran AKP, şimdi gözünü okulumuz Şişli Endüstri Meslek Lisesi’ne dikti. AKP, Türkiye’deki en büyük okul arazilerinden birine sahip olan, beş bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü ve İstanbul şehir merkezinde kalan son yeşil alanlardan biri olan okulumuz ve bağlı olduğu arazi yandaş inşaat şirketlerinden birine satıp yıkarak, bahçesindeki doğal alanı yok ederek yerine otel ve avm projesi yaptırmayı hedefliyor. Bizle Şişli Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri olarak okulumuzu yıktırmamakta kararlıyız! Diyoruz ki; “Sermaye elini okulumdan çek!”
Mevcut iktidarın desteğiyle her bulduğu yeşil alanı tahrip edip AVMler, oteller, rezidanslar yapan yandaş şirketler, ranta açılacak alan bulamayınca artık okul arazilerine yönelmeye başladılar. Ancak kurdukları hayaller boşuna! Bizler Gezi’de, Cerattepe’de, Validebağ’da, Hevsel Bahçelerinde direnen liseliler olarak, yine aynı direniş ruhuyla okulumuzu sermayeye teslim etmeyeceğiz. Gezi’de ve Cerattepe’de yaşadıkları sonucun aynısını tekrar yaşayacaklar!
Her gün staj sömürüsüne, güvencesiz koşullarda atölye derslerine maruz kalan ve sistemin bütün saldırılarını en yakıcı şekilde hisseden biz meslek liseliler, bütün bunların üzerine okulumuzu elimizden edecek bu rant projesini boşa düşüreceğiz!
Bizler Şişli Endüstri Meslek Lisesi Dev-Lis olarak, okulumuz öğrencilerini okulumuza sahip çıkmaya çağırıyoruz! Diğer liselerden yaşıtlarımızı ve dostlarımızı direnişimize desteğe davet ediyoruz! Tekrar haykırıyoruz; Sermaye Elini okulumdan çek!
Şişli Endüstri Meslek Lisesi Dev-Lis

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın